Kódování skel


Kódování skel provádíme bezprašnou technologií pomocí bezprašné pistole SANDER turbo, při které na všechna skla vypískujeme VIN kód Vašeho vozu s označením CZ.

Příklad: CZ JYAR000065258545

Proč si nechat skla kódovat?
Protože v ČR je každý den odcizeno okolo 120 vozidel. Kódováním skel se toto riziko snižuje až 15x, protože s takto ,,znehodnocenými´´ skly je pro zloděje legalizace kradeného vozu podstatně složitější. Výměna všech skel je náročná, velmi nápadná a drahá.
Zároveň pro zloděje je téměř nemožné sehnat kompletní sadu skel s původními homologačními znaky, originálním logem a příslušným rokem výroby skel. Možnost i barevného kódování ( žlutá, modrá, zelená, červená )

Kódování autoskel VIN kódem má i další přednosti. Jde například o snadnější identifikovatelnost vozidla ze strany kontrolních orgánů (policie, celní správy,..), číslo je při kontrole snadno porovnatelné s dalšími VIN, vyznačenými na karoserii a také s doklady k vozidlu, které je povinen u sebe vozit motorista, takže není potřeba vytvářet nové databáze, protože VIN obsahuje evidenční i pátrací databáze policie ČR.